Drošības sistēmas

Drošības sistēmas ir tehnisko ierīču komplekss, ko izmanto kāda noteikta objekta teritorijā, lai novērstu jebkādus tiesību pārkāpumus un lai brīdinātu cilvēkus par bīstamību. Mūsdienās ir pieejamas dažādas apsardzes firmas, kuras piedāvā savus pakalpojumus, lai nodrošinātu nekustamā īpašuma (dzīvokļa, mājas, sabiedriskās ēkas, biroja telpu) un citu cilvēkiem svarīgu lietu pilnīgu drošību un apsardzi. Apsardzes sistēmas palīdz garantēt personāla un dokumentu drošību no dažāda līmeņa iekšējiem un arī ārējiem draudiem.

Drošību sistēmu tehniskie risinājumi iedalās vairākās sistēmās: videonovērošanas sistēma, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izplatīšanas (izziņošanas) sistēma, apsardzes signalizācijas sistēma, piekļuves kontroles sistēma un publiskās izziņošanas sistēma. Visas šos iepriekš nosauktos drošību sistēmu risinājumus var izveidot (integrēt) vienā sistēmā, panākot nepārspējamu rezultātu no sistēmu izbūves ekonomiskās puses un sistēmu izmantošanas labuma.

Videonovērošanas sistēma palīdz nodrošināt notiekošo notikumu vizuālo nostiprināšanu (fiksēšanu) mājās, birojā, skolā, stadionā u.c. telpās vai teritorijā visu diennakts režīmu (24 stundas). Šī dotā sistēma sniegs vēl labāku rezultātu, ja tā tiks integrēta ar citām drošības sistēmām. Kā piemēru var nosaukt apsardzes signalizācijas sistēmu un ugunsgrēka trauksmes sistēmu, kuras savlaicīgi informētu cilvēkus par laupīšanas sākšanos un ugunsgrēka rašanos, kā arī par citiem ārkārtas situāciju veidošanās procesiem.

Ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēma spēj laicīgi konstatēt ugunsgrēku un izziņot trauksmi, kas savukārt ļauj pasargāt cilvēkus no bojāejas un viņu mantas (sadzīves ierīces, apģērbu, mobilās ierīces, svarīgus dokumentus u.c.) no sabojāšanās. Latvijas Republikas spēkā esošie normatīvie dokumenti nosaka, ka ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmas ir obligāti jāizbūvē visās sabiedriskajās ēkās, noliktavās, ražotnēs un jaunbūvējamās dzīvojamās ēkās. Mūsdienās ir pieejami divi ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēmu veidi: 1. konvencionālās sistēma – Latvijas Republikas standartiem atbilstošas sistēma, kura ir izmantojama mazā vai vidējā ēkā. Ar šo sistēmu cilvēkiem ir iespēja aptuveni noteikt ugunsgrēka vietu (līdz 5 telpu robežām);  2. analogā adrešu sistēma – Latvijas Republikas standartiem atbilstoša sistēma, kuru iespējams izmantot vidējā vai lielā ēkā. Ar šo sistēmu ir iespējams aptvert veselus ēku kompleksus un uzreiz noteikt precīzu ugunsgrēka attālumu līdz dūmu detektoram.

Apsardzes signalizācijas sistēma ir vajadzīga cilvēkiem, kuri grib būt pilnīgi droši par savu teritoriju, īpašumu (māju, dzīvokli, garāžu, dārzu, biroju telpām u.c.). Šī sistēma palīdz nodrošināt laicīgu informācijas nodošanu apsardzes firmai tādā gadījumā, ja notikusi neatļauta iekļūšana kādā telpā vai arī teritorijā.

Piekļuves kontroles sistēma ir vajadzīga cilvēkiem, kuri grib būt pilnīgi droši par savu īpašumu un kuri vēlas kontrolēt savu darbinieku un/ vai klientu plūsmu. Piekļuves kontroles sistēmu bieži vien mūsdienās apvieno ar apsardzes signalizācijas sistēmu, tādā gadījumā tiek panākta augstāka drošības pakāpe.

Publiskās izziņošanas sistēma ir paredzēta balss paziņojumu sniegšanai dažādu ēku vai teritoriju apmeklētājiem vai darbiniekiem tādos gadījumos, kad ir nepieciešams informēt cilvēkus par ārkārtas situāciju rašanos. Šo sistēmu mēdz lietot kopā ar ugunsgrēka atklāšanas un izziņošanas sistēmu, jo, izmantojot publiskās izziņošanas sistēmu, ir iespēja labi noorganizēt ēku, telpu vai kādu citu teritoriju evakuāciju.

Lai būtu drošs par savu mājokli, biznesa telpām vai citām teritorijām, ierīko tur kādu no drošības sistēmām. Šī drošības sistēmu ierīkošana var likties dārga, bet ir teiciens, ka skopais maksā divreiz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *