Video uzraudzības (videonovērošanas) sistēmas

Videonovērošanas sistēma ir apsardzes aprīkojuma komplekss, kura galvenais uzdevums ir apsargāt apsargājamās teritorijas (skolas, stadionus, birojus u.c.) ar pastāvīgas vizuālās kontroles palīdzību visu diennakts režīmu (24 stundas). Videonovērošanas lietošanas pamatā ir fakts, ka, pateicoties video uzraudzībai, netiek sniegta tikai informācija par pašu noziegumu (laupīšanu u.c.), bet tiek sniegta informācija arī par nozieguma izdarīšanas vietu, nozieguma apstākļiem, ļaundaru skaitu un viņu ārējām pazīmēm.

Pati vienkāršākā video uzraudzības sistēma sastāv no videokameras, ierakstīšanas ierīces un monitora.

Mūsdienās videonovērošanas sistēmas kļūst aizvien populārākas. Šeit var rasties jautājums – kāpēc tas tā notiek, kāpēc šīs videonovērošanas kameras kļūst tik populāras? Atbildes nav ilgi jāmeklē, jo mūsdienās šī video uzraudzība ir kļuvusi par drošu paņēmienu kā kontrolēt cilvēka drošību un arī materiālās vērtības (birojus, svarīgus dokumentus). Salīdzinot ar citiem laikiem, mūsdienās videonovērošanas sistēmas nemitīgi tiek pilnveidotas, tādējādi var teikt, ka šīs uzraudzības sistēmas ar katru gadu kļūst par vienkāršāku un daudz ērtāku kontroles rīku.

Slēgtā tīkla televīzijas (CCTV – Closed-circuit television) videonovērošanu plaši izmanto privātmājās, skolās, dzīvokļos, bankās, autostāvvietās, ofisos, veikalos, kā arī citur. Pateicoties videokamerām, veikalu pārdevēju dzīve ir daudz atvieglotāka, jo kameras palīdz novērst dažādas zādzības, toties kameras sabiedriskās vietās (tirdzniecības centros, skolās) palīdz uzturēt kārtību.

Video uzraudzības sistēmu var iedalīt divos dažādos veidos: 1. videonovērošanas sistēma ar vadiem; 2. bezvadu sistēma. Savukārt ar vadiem un bezvadu videonovērošanas sistēmas var iedalīt digitālajās un analogajās sistēmās. Digitālā IP videonovērošana mūsdienās aktīvi aizvieto apsardzes novērošanas analogās sistēmas, jo analogās sistēmas mūsdienās vairs netiek izmantotas, jo tās ir tehniski novecojušas.

Bezvadu videonovērošanas kameras ir daudz ērtākas lietošanai nekā videonovērošanas kameras ar vadiem. Pirmkārt, tas ir tāpēc, ka šīs bezvadu kameras var uzstādīt ļoti ātri. Bezvadu kamerā ir iebūvēts raidītājs, kas raida signālu kādā noteiktā radio frekvencē. Uztvērējs uztver šo video signālu, pēc tam apstrādā un rezultātā izdod video (analogo) signālu, kuru var pieslēgt televizoram, datoram u.c. ierīcēm, kas atpazīst doto signālu.

Videonovērošanas sistēmas ar vadiem sastāv no kameras, kabeļa, video reģistratora un monitora. To, kādu attālumu spēj pārraidīt kameras signāls, nosaka izmantojamais kabeļa veids. Kopumā pastāv trīs kabeļa veidi: 1. vītais pāris (izmanto, ja kamera no reģistratora atrodas tālāk par 200 m);  2. koaksiālais kabelis (izmanto, ja attālums no kameras līdz reģistratoram nav lielāks par 200 m); 3. optiskās šķiedras kabelis (kamera no reģistratora var atrasties tālu, jo ir pati drošākā metode informācijas pārraidei).

Video uzraudzības sistēmas uzstādīšana ir pakalpojums, kas vienmēr jādara profesionālam drošības dienestam.

Kā vienu no videonovērošanas trūkumiem var minēt to, ka pavisam īslaicīgas pults dispečera neuzmanības dēļ var tik palaista garām svarīga informācija, piemēram, var tikt palaista garām kāda cilvēka nepieļaujama iekļūšana kādā objektā (birojā, garāžā u.c.). Lai to novērstu, apsardzes firmas iesaka videonovērošanas kameras integrēt kopā ar citām drošības sistēmām, piemēram, ar signalizācijas sistēmu, tādējādi tiks iegūts labāks un efektīvāks rezultāts.

Ja vēlies būt drošs par savu mājokli, biznesa telpām vai kādām citām teritorijām, droši sazinies ar kādu videonovērošanas apsardzes firmu, jo viņi noteikti sniegs konsultācijas videonovērošanas sistēmas izvēlē. Viņi palīdzēs saprast, kādas ir tehnoloģiju atšķirības. Pats galvenais ir tas, ka šī konsultācija neko nemaksā – Tev nebūs vajadzības aizņemties ātros kredītus ar sliktu kredītvēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *